Między Nami Czytelnikami

Czym jest gra Między nami czytelnikami?
Między nami czytelnikami to gra zorganizowana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, wydawcę serii podręczników do języka polskiego Między nami przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
W grze biorą udział klasy 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 1, 2 i 3 gimnazjum, zgłoszone przez nauczyciela języka polskiego. Rozgrywka w roku szkolnym 2016/2017 ma 3 etapy. Na każdym z nich uczniowie wykonują wyznaczone zadania związane z książkami albo szerzej – z czytaniem. Zwycięzcą zostaje ta klasa, która zgromadzi największą liczbę punktów – kapsli Między nami. Kapsle przyznawane są za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca na każdym etapie oraz za stworzenie pracy wyróżniającej się oryginalnością. Kapsle w tej kategorii mogą być przyznane wielu pracom.
Po co jest gra Między nami czytelnikami?
Każdy nauczyciel ma swoje sprawdzone metody aktywizowania uczniów do czytania. Nasza gra czytelnicza jest wzmocnieniem działań nauczyciela. Jako akcja przychodząca spoza szkoły ma szansę dać uczniom dodatkową motywację do sięgnięcia po książkę. Gra ma na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania są tak opracowane, żeby  zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.
Bardzo nam miło poinformować iż w Zadaniu 1 nasi uczniowie otrzymali WYRÓŻNIENIE

Harry Potter

Lew czarownica i stara szafa

Akademia Pana Kleksa

Dziękujemy tacie Julki K. za pomoc
przy realizacji zdjęć do zadania.