„Matematyczna kraina"

Szkolny Konkurs Matematyczny pt. „Matematyczna kraina" - II etapowy konkurs matematyczny dla klas III – IV.
Cele konkursu:
rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów,
wykorzystanie umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania niestandardowych zadań problemowych,
wdrażanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy nad pogłębianiem oraz rozszerzaniem wiedzy matematycznej.

Zakres wiedzy merytorycznej:
Konkurs obejmuje treści nauczania, umiejętności i osiągnięcia wynikające z podstawy programowej matematyki w klasach 3-4.

Przebieg i organizacja konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 3, 4 Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO w Wołominie.
2. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
3. Uczestnicy konkursu rozwiązują zadania w czasie dwóch tur: -w marcu -w maju.
W szczególnych wypadkach terminy mogą ulec zmianie.
4. Zapisy na konkurs przyjmują nauczyciel matematyki oraz wychowawca klasy 3 do 30 stycznia 2017.
5. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do przyniesienia przyborów geometrycznych.
6. W czasie trwania Konkursu uczestnicy nie mogą opuszczać sali.
7. Każda tura trwa 45 minut. 8. Jedna tura obejmuje zestaw 5 zadań.
9. Uzyskane punkty zapisywane są na koncie uczestnika konkursu.
10. Uczeń, który otrzyma co najmniej 80 % sumy punktów z dwóch tur, może ubiegać się o końcową ocenę celującą z matematyki, przy spełnieniu pozostałych kryteriów, zapisanych w katalogu wymagań programowych.
11. Uczeń, który uzyska najwyższą liczbę punktów, zostanie Mistrzem Matematycznym w swojej klasie.
12. Uczniowie, którzy zdobędą największą liczbę punktów otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Uczestnika dyskwalifikuje: - niesamodzielna praca