KATEGORIE SZACHOWE ZDOBYTE PRZEZ NASZYCH UCZNÓW:
2016/17

- Olena klasa 1a rok szkolny 2013/14 - V kat
- Magda klasa 1a rok szkolny 2013/14- V kat
- Kuba klasa 1a rok szkolny 2013/14 - V kat

Szachy są w PSP ICO zajęciami obowiązkowymi, Prowadzi je Marcin Śliwiński - licencjonowany instruktor szachów - Od ponad dwudziestu lat posiadam uprawnienia instruktora szachowego. Zacząłem grać w szachy, gdy byłem małym chłopcem i do dziś są one moją największą pasją. Jestem zawodnikiem II ligowego klubu Zieloni Zielonka. Mam na swoim koncie wiele nagród zdobytych w uznanych turniejach szachowych. licencjonowany instruktor szachów - Od ponad dwudziestu lat posiadam uprawnienia instruktora szachowego. Zacząłem grać w szachy, gdy byłem małym chłopcem i do dziś są one moją największą pasją. Jestem zawodnikiem II ligowego klubu Zieloni Zielonka. Mam na swoim koncie wiele nagród zdobytych w uznanych turniejach szachowych. Obecnie, oprócz grania, zajmuję się szachami zawodowo na wielu płaszczyznach. Pracuję jako sędzia podczas zawodów oraz uczę młodzież i dzieci tej wspaniałej gry strategicznej. W latach 1991-2004 pracowałem jako instruktor szachów w MDK Wołomin i Huragan Wołomin, od 2008 roku prowadzę zajęcia w szkołach podstawowych, przedszkolach i domach kultury (min. W Zielonce, Wołominie, Klembowie). Sędziowałem min.: Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich, Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach błyskawicznych, Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków. Ponadto, organizuję turnieje i obozy szachowe.